خامه عسل

3.5
(10)

خامه عسل یکی از غذا های بسیار مقوی و عالی برای صبحانه بخصوص برای کودکان و نو جوانان در سنین رشد می باشد. خامه عسل علاوه بر داشتن مواد پروتئین و چربی های مفی دارای مواد معدنی مفیدی هم هست که به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند.

در ادامه به طور خلاصه به خواص هر یک از موادخامه عسل یعنی خامه و عسل می پردازیم بتا به طور دقیق متوجه خواص این کاده بشوید و اگر از خوردن آن به دلیل چاقی پرهیز میکنید متوجه اشتباههتا بشوید.

 

خواص خامه در خامه عسل

 

خامه طبعی گرفته شده از شیر تازه دارای خواص بسیار زیادی است که خوردن آن را برای هر شخص در هر سنی لازم  و ضروری میکند.

این ماده لنی به دلیل داشتن مقادریر بالای کلسیم در ساخت و ساز استخوان ها کمک زیادی می کند.

همچنین این ماده غذایی همزمان با خود ویتامین K2 را هم دارد که علاوه بر ان که جذب کلسیم و سوخت و ساز آن در استخوان را افزایش می دهد خواص ضد افسردگی هم دارد.

خامه طبیعی در خامه عسل دارای ویتامین های A و B2 می باشد که هر کدام به ترتیب برای چشم و سیستم ایمنی بدن و دیگری برای پوست مو چشم وتمامی قسمت های بدن لازم و ضروری است

همانطور که دیدید ختامه همزمان هم ویتامین های محلول در چربی و هم ویتامین های محلول در آب را به طور همزمان یکچا دارد.

عههمچنین این ماده غذایی داذای آمینو اسید های ضوروری و هم چنینی چربی های اشباع و سالم می باشد که برای بدن و بازسازی بدن بسیار مقفید و ضروری می باشد.

البته دقت کنید که زیاده روی در مصرف این ماده همانند مصرف نکردن آن مضر می باشد و چه بسیا کهک بدتر هم باشد و به دلی  وجود ویتامین های ملول در چربی که دفع آن ها دیرتر رهخ ی م ی دهد و داشتن چربی های بالا می تواند مضراتی را برای بدن به همره بیاورد.

همچنین مواد معدنی مموجود در این ماده غذایی در و صورت مصرف بیش از هد ممکنک است برای کسانی که کلیه های حساسی دارند باعث بروز سنگ کلیه شود.

پس هر چیز را باید به اندازه خود آن مصرف کردو  از زیادره روی در مصرف هر ماده غذایی خوداری کرد.

 

خواص عسل

 

همانطور که در مطلب کره پنیر به آن اشاره کردیم عسل دارار یخواص بی نظیر زیادی است که مصرف آن را تقریبا به یک دارو تبدیل کرده است.

پیشنهاد ما: خواص کره عسل برای صبحانه

عسل دارای آمین و اسید های زیادی است و این به رشد و بازسازی عضلات بدن ما و سایر بخش های بدن و سلول های بدن کمک زیادی میکند.

عسل دارای کربوهیدرات بالا می باشد و برای کسانی که معموولا در طول روز با کمبود انرژی مواجه می شوند خامه عسل بسیار مناسب و شفا بخش می باشد زیرا که کهربوهیدارات بالای آن جذب شده و علاوه بر برطرف کردن حسب گرسنگی برای مدت زیاد انرژی فرد را حفظ کرده و اجازه فعالیت های روزمره را با شادابی بیشتر می دهد.

عسل دارای آنتی اکسیدان های فراوان است که خواص ضد سرطانی آن اثبات شده و باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد می شود.

 

سخن آخر

خامه و عسل دو ماده غذایی بسیار مفید می باشند و خوردن خامه عسل در وعده صبخانه یکی از روش بسیار عالی برای برطرف کردن نیاز به انرژی برای شروع روز می باشد و باور های اشتباهی در مورد این دو ماده غذایی وجود دارد که توسط علم روز رد شده اند.

چطور بود؟ رای دهید!

برای رای روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد رای 10

هیچ امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه دربارهٔ «خامه عسل»

  1. محمدرضا، پیرنیا

    دقیقاً!
    مصرف یک قاشق مرباخوری خامه طبیعی با یک قاشق غذاخوری عسل میزان قابل توجهی از مصرف انرژی لازم بدن را تأمین می‌کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا